Siilide hoiupaigas kosub mitu siili

 (8)
Siilid
SiilidFoto: Karin Kaljuläte

Kurna küla elumaja aeda rajatud hoiupaik on koduks siilidele, kes vigastuse või haiguse tõttu ei saa ise looduses hakkama. Samuti on toodud sinna hüljatud või toitja kaotuse tõttu maha jäetud alakaalulisi siile.

Siilide hoiupaiga rajaja Kairi Sallo tutvustab oma ajutisi kasvandikke nimepidi. „Tüdruk Beebsu on leitud 80grammisena alajahtununa Jürist. Poiss Peeter leiti 100grammisena ja samuti alajahtunud keskturu juurest. Vagla Vilve, kes on tüdruk, saadeti mulle loomade kiirabist, tema jäi õnnetult koera kikude vahele – temal oli kuus haava, kus kahjuks suuremat kahju tegid hoopis kärbsed.

Varjupaigas elab veel terve siilipere – Mamsilla koos kuue tigeda Tikriga, kellest vaid ühte on võimalik eristada valge täpi järgi ninal. Siilipere oli jäänud ehituslõksu nii, et ainus koht, kuhu loomakestel oli pääseda, oleks olnud sõidutee.“

Enamasti jõuavad siilid Sallo sõnul varjupaika loomakaitse seltsi kaudu ja põhjusel, et siil on mõnes õnnetuses viga saanud. Varjupaigast ära lähevad siilid siis, kui nad on kosunud ja saavad ise looduses hakkama.

Loe edasi Rae Sõnumitest.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat lihtsamatest ehitustöödest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare