Sotsiaalkindlustusamet: tänavu uued teenuskohad toetust ei saaInvaru.Invatehnika ja abivahendid.Tallinn
Foto on illustratiivneFoto: Vallo Kruuser

Ligi kuu aega tagasi teatas sotsiaalkindlustusamet erihooldekandeteenuse osutajatele, et uusi teenuskohti sel aastal ei rahastata, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Samas suureneb nõudlus psüühikahäiretega inimeste toimetuleku toetamiseks ja parandamiseks mõeldud teenuse järgi aastast aastasse, kirjutab ERR Uudised.

Erihoolekandeteenuste Pakkujate Liidu juhatuse esimehe Indrek Sooniste sõnul avaldab otsus mitte uusi teenuskohti rahastada negatiivset mõju neile, kes on oma tegevust planeerinud kehtivate tegevuslubade alusel.

Kui rahastust ei ole, võivad teenusepakkujad Sooniste sõnul võlgadesse sattuda. Praegused järjekorrad erihoolekande teenusele saamiseks pikenevad veelgi ning inimeste lootused, kes on juba ootel, purunevad.

Sotsiaalkindlustusameti erihoolekande valdkonnajuht Helen Tähtvere:
Kui riik annab teenuseosutajale välja tegevusloa teatud arvu teenusekohtade jaoks, ei tähenda see kindlust, et riik kõiki teenusekohti rahastab. See näitab, et teenuseosutajal on selline võimekus või valmisolek teenuseid osutada.

Sel aastal rahastame neid teenusekohti, mis on 1.02.2017 seisuga täidetud (inimene on teenusel ja SKA maksab teenuse eest).

See tähendab, et neid teenusekohti saame rahastada ka edaspidi, kuid uusi teenusekohti me sel aastal juurde luua ei saa.

Täna on erihoolekande 7027 teenusekohal kokku 5546 inimest (üks inimene võib olla mitmel teenusel).

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat igapäevastest ilmatarkustest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare