Taimetark Metsamoor hakkab Eesti esimest ravimtaime-eliksiiri tootma

 (18)

Taimetark Metsamoor hakkab Eesti esimest ravimtaime-eliksiiri tootma
Irje Karjus

Metsamoorina tuntud taimetark Irje Karjus ja joogitootja Koch hakkavad koostöös esmakordselt Eestis tootma ravimtaimedel põhinevat ja Eesti rahvameditsiini järgivat eliksiiri. Kõik taimsed koostisosad on korjatud Lõuna- ja Lääne-Eesti metsadest nende energia kõrgperioodil mai lõpus ja juuni algul.

Joogitootja Kochi peatehnoloogi Kristo Saareni sõnul soovis Koch välja töötada toote, mis oleks eestipärane ja eristuv ning mida sobiks Eestist kingituseks kaasa võtta või Eesti külalistele maitsta anda. “Idee kasutada rahvameditsiinist tuntud väega taimi ja meie esivanemate tarkusi tundus algusest peale väga põnev,” ütles Saaren. Nii tehtigi koostööettepanek Irje Karjusele ehk Metsamoorile. Ta lisas, et kuigi nii noorema kui vanema põlvkonna seas on palju neid, kes erinevaid taimi mikstuuridena valmistavad, siis tootjad ei ole siiani sellelaadset ravimtaimedel põhinevat eliksiiri tootnud.

“Jook segatakse kokku Metsamoori unikaalse retsepti järgi, milles on näiteks noori männi- ja kuusekasve ning kaselehti, mis pannakse seisma kõrgkvaliteetsele viinale,” kergitas Saaren katet toote koostise osas. Kogu protsessi vältel kontrollib Metsamoor joogi vastavust eliksiiri soovitud lõpptulemusele. Metsamoori Eliksiiri kangus saab olema 40 kraadi ning seda hakatakse müüma 0,7 l erikujundusega pudelites.

Seotud lood:

Irje Karjuse ehk Metsamoori sõnul korjas ta koos oma abilistega männi- ja kuusekasve ning kaselehti kokku sadu kilosid ning praeguseks on see kogus Rakvere lähedal Kochi tehases kõrgkvaliteetse viina peale tõmbama pandud. Igale vaadile luges Metsamoor peale ka iidsed loitsud. Metsamoor nimetab eliksiiri väega joogiks, mille jaoks valis ta väga hoolega välja kolm põhikomponenti, et need ei hakkaks üksteise maitset ega energiat tapma. “Kask hoolitseb ja lohutab, mänd rahustab mässavat vaimu, kuusk kingib loomingulisust ja inspiratsiooni, ta kaotab nukruse ja annab positiivset elujõudu. Tunded muutuvad selgeks ja taastub seesmine tasakaal,” kirjeldab Metsamoor taimede mõju inimesele. Ta lisab, et tema poolest võib Metsamoori Eliksiiri nimetada rahvapäraselt tinktuuriks, droogiks, väe- või kasvõi nõiajoogiks, kuna selles on taimed, kes vahendavad meie esivanemate väge ja oskust leida metsast abi oma kehale ja hingele.

Metsamoori Eliksiir tuleb eeldatavasti müügile augusti lõpus ja seda toodetakse eksklusiivsena vaid 7000 liitrit.

Irje Karjus Erakogu

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare