Talleggi kummutab valeväite: me ei hukka haudejaamas kukktibusid

 (5)

Elusad tibud prügikastides
Foto: Andres Putting

Talleggi Loo haudejaamas aset leidnud loomade heaolu puudutavate reeglite rikkumise valguses on meediaväljaanded avaldanud valeinfot nagu hukataks isased linnud ehk kukktibud.

HKScan Estonia juhatuse esimehe Anne Mere sõnul ei vasta see väide tõele – Talleggi haudejaamast suunduvad farmidesse kasvama nii kukk- kui kanatibud ning soopõhiselt ühtegi lindu välja ei praagita.

”See võib olla üllatav, kuid erinevalt munatootmisest ei ole kanaliha tootmisel linnu sugu üldse oluline. Tallegg on alates 2015. aastast ainult linnulihatootja, mis tähendab, et haudejaamast suunduvad farmidesse kasvama kõik elujõulised linnud, nii kukktibud kui ka kanatibud,” sõnas Mere.

Nii nagu looduses, nii tuleb ka haudejaamas ette seda, et mõni embrüo on väljahaudumata, tibu sünnib surnuna või elujõuetuna – ei suuda end jalgadel kanda, rebukott ei ole kõhul korralikult sissetõmbunud, tibu on pime või ristnokaga.

”Niisugusena sünnib vaid 1% kõigist lindudest ning vastavalt Euroopa Liidu direktiividele tuleb sellised linnud koheselt hukata, et vältida nende piinlemist,” lisas Mere.

Haudejaamas on hukkamiseks kasutusel spetsiaalne seadeldis, mis on rahvusvahelises praktikas kõige humaansem viis elujõuetute tibude hukkamiseks.

Seotud lood:

”See, et seadeldise rikkest ei jõudnud info koheselt õigete inimesteni ning elujõuetud tibud jõudsid konteinerisse, oli tõsine reeglite rikkumine, millele ei ole õigustust. Meil on väga kahju, et selline intsident aset leidis ning teeme igakülgset koostööd veterinaar- ja toiduametiga väärteomenetluse läbiviimisel,” kinnitas ta.

Vaata Talleggi seletust, milline peaks tegelikult välja nägema haudejaama argipäev:


Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare