Teenekas narkokoer Kutt saadeti pidulikult pensionile

 (1)

Teenekas narkokoer Kutt saadeti pidulikult pensionile
Springerspanjel on väga vana tőug, teda kasutati jahikoerana, ta töötas hästi nii vees kui ka maal. Ta on tark, kergesti koolitatav, rőőmsameelne ja tööhimuline. Öeldakse, et ta on alati heatujuline ja valmis oma peremehele meelejärele olema.Wikipedia

Üle kümne aasta politseis narkokoerana töötanud ja suure panuse andnud Belimirs Elite hüüdnimega Kutt saadeti pidulikult pensionile, vanaduspäevi nautima.

2005. aasta juulis Soomest ostetud ja poolteiseaastasena Saaremaale toodud inglise springerspanjel Elite alustas teenistust toona veel eraldi ametina töötanud piirivalves ning jätkas asutuste ühendamisel politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri Kuressaare politseijaoskonnas, kirjutab Meie Maa.

Sotsiaalsete kogemuste saamiseks hakkas ta esialgu koerajuhi Ljudmila Roiga tööl kaasa käima. Järgnes koolitus sisekaitseakadeemia koertekoolis Murastes. Pärast põhikursust tuli Elitel kaheaastaselt sooritada eksamid.

“Ta on väga palju abiks olnud ja avastanud,” kiitis Ljudmila Roi, kelle jaoks on tegemist teise teenistuskoeraga. Tema esimene oli saksa lambakoer Walter. Kui palju koguseliselt on Elite uimasteid avastanud, on raske tagantjärele hinnata. Narkootikume leidis ta taskutest, kottidest, korteritest.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare