Tegusad saare naised keetsid kadakatest siirupise eduloo!

 (8)

Tegusad saare naised keetsid kadakatest siirupise eduloo!
Liisi Kuivjõgi ja Maret Künnap pliidi ääres, kus edulugu alguse sai. Pottide juures puhkamiseks aega pole, peale käte peab ka pea töötama, et huvilisi uute toodetega üllatada.Foto: Bianca Mikovitš

TUBLID EESTI INIMESED: mis aitas Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni konkursi “Eesti ettevõtlik vaim” võitjatel esile tõusta ja olla innustavaks eeskujuks teistelegi?
Kadakasiirupit keetvate naiste väikefirma lugu on nagu õpikunäide sellest, kuidas ääremaa äärel tulla tühjalt kohalt välja tootega, millest keegi kuulnudki pole, ning muuta see elatusallikaks.

Lümanda valla siirupiemandad astusid majanduslavale peaaegu otse kadakaselt karjamaalt, peos needsamad kadakad. Küll pudelisse villitult ja vedelas olekus.

Praegu, kolmanda tegevusaasta alguses, imestavad nad ise ka, kuidas keegi enne neid pole tulnud mõttele hakata potis kadakaid keetma ja sellest siirupit tegema. Kadakat on ometi kõik kohad täis ning selle tervistav mõju ammu teada!

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare