Töötuks jäänud päästja: valust sain vabaks, aga tööst jäin ilma

 (29)

Rattasõit, ujumine ja üldkehaline treening on need, millega Jaak Suursaar ennast vormis hoiab.
Rattasõit, ujumine ja üldkehaline treening on need, millega Jaak Suursaar ennast vormis hoiab.Foto: Sven Arbet

Ajal mil iga inimene on maksumaksja ja töötegijana Eesti jaoks hindamatu väärtus, tuleb ometi ette juhtumeid, et osa neist tööst eemale tõrjutakse. Isegi siis, kui riik on nende peale palju kulutanud ning kehtivad seadused lubavad nende teadmisi ja oskusi kasutada.

Läinud aasta lõpust on Harjumaal Loksa päästekomandos üks päästja vähem. Mees, kes tänu puusaliigese proteesile valust jagu sai, jäi ilma töökohast – ning sedagi “tänu” proteesile.

“See asi algas juba mitu aastat tagasi. Lõpuks ei saanud enam magada ega kuidagi olla, kogu aeg valu näris. Lonkasin tugevasti,” alustab oma kurva lõpuga lugu 48aastane endine päästeteenistuja Jaak Suursaar.

Hoolimata valust, käis mees kogu aeg tööl. Haiguslehel polnud ta puusavalu tõttu kordagi. “Nii hull ei olnud, et töötamist oleks seganud,” põhjendab ta ja lisab, et ega Loksal päästjad väga suurt koormust taluma peagi. 13 aastat päästjaametit pidanud Suursaar on heas vormis ja sportlik, varem mängis jalgpalli, nüüd ujub ning sõidab jalgrattaga.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare