Tule linna, su hambaarst on juba siia kolinud!

 (10)

Tule linna, su hambaarst on juba siia kolinud!
Koosa elanikel pole õnneks vaja hambaid kaugel ravimas käia, selles paigas töötab juba aastaid Larissa Zirkilova. Pildile jäi hetk, kui ta patsiendilt proteeside jaoks hammmaste jäljendit võtab.Foto: Raivo Tasso

Suurem osa hambaarste on kogunenud kolme meepüti
juurde – Tallinnasse, Tartusse ja Pärnusse. Maakad vaadaku ise, kuidas hakkama saavad, või tulgu oma hädaga linna.

Kui Alatskivi surnuaiavaht Enno Simson teisipäeva hommikul Tartumaal Vara valla Koosa hambaarsti Larissa Zirkilova toolist tõusis ja õues sigareti põlema pani, oli ta hing rahul. Varsti saab uued proteesid suhu. Esimest korda käis Enno hambaarsti juures 23selt. Seni olid noore mehe hambad veel korras. Sealtpeale hakkas asi allamäge veerema. Nüüd kui viis viimast oma hammast välja kistud, tuli Simsonil proteesid tellida. “Sõbramehel on juba 40 aastat täielikud proteesid,” jutustab surnuaiavaht. “Ta ei võta neid üldse suust ära. “Närib porgandit ja kaalikat ka, väga head proteesid on.” Võib öelda, et Enno Simsonil, kellel küll kõik oma hambad kadunud, on veel vedanud. Sest Koosa asub ikka lähemal kui Tartu ja hoopiski lähemal kui Tallinn. Miks neist linnadest jutt? Sest lõviosa Eesti 1300 hambaarstist on kogunenud kolme meepoti – Tallinna, Tartu ja Pärnu ümber. “Need anumad on juba nii täis, et ajavad üle ääre,” tunnistab hambaarstide liidu juhatuse liige Indrek Truija. “Ütleme ausalt – hambaarstide kontsentratsioon Tartus on Eesti kõrgeim.”
Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare