Tuntud skulptoreil valmis legendaarse Haapsalu Gunnari kuju kavand


Tuntud skulptoreil valmis legendaarse Haapsalu Gunnari kuju kavand
Ivar Soopan

2011. aastal surnud legendaarse haapsallase Gunnar Ollo mälestuse jäädvustamine Haapsalu linnapildis on jõudnud uue tähiseni – tuntud skulptorid Simson von Seakyll ja Paul Mänd on valmistanud Gunnari kuju kavandi.

Tulevane pronkskuju on planeeritud seisma Haapsalu linnatänaval ja selle kõrgus oleks koos madala alusega kuni 1,8 meetrit.

Praeguseks on skulptorid valmis saanud mõnekümne sentimeetri kõrguse kavandi. Täismõõtmeis kuju täpselt samasugune loomulikult ei tule, sest tulevast taiest viimistletakse ning Gunnarile antakse ka temale omased näojooned.

Kavand aga näitab, et skulptorid on õigel teel ning kuju on rühilt ja üldmuljelt väga sarnane sellele, millisena Gunnar inimestele tänavapildis aastakümnete jooksul meelde on jäänud.

Simson von Seakyll ütles, et kuju ei tohiks ajada postamendi otsa, vaid see peaks jääma tänavale inimeste hulka. Oli ju taarat korjanud Gunnar see, kes pidevalt tänaval inimestele ligi astus ja sigaretti küsis.

Simson von Seakylli sõnul sigaretti ta skulptuuri juures siiski ei kasutaks, kuigi see oli Gunnaril alatasa näpus. Küll aga on taiesel kilekott taaraga, mis oli samuti Gunnarile iseloomulik.

Ivar Soopan

Loe edasi portaalist Läänlane.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare