Tüürimees Getter Kaevandes: tööotsingute ajal naerdi mulle lihtsalt näkku - oled naine ja siia küll tööle ei saa

 (8)
Tüürimees Getter Kaevandes: tööotsingute ajal naerdi mulle lihtsalt näkku - oled naine ja siia küll tööle ei saa
Tüürimees Getter Kaevandes parvlaev Soela juhtimissillas.Foto: Sulev Vahter/Hiiu Leht

Parvlaev Soela tüürimehe Getter Kaevandesi sõnul leidus Eesti mereakadeemias õppejõude, kes talle õpingute ajal otse ütlesid, et ta ei kõlba sinna, sest on naine ning lubasid, et ta elu koolis ei saa lihtne olema.

Kaevandes lõpetas Eesti mereakadeemia möödunud kevadel. Koos temaga alustas mereakadeemias õpinguid kolme rühma peale seitse tüdrukut. Pärast viit aastat oli tema neist ainus, kes kooli lõpetas.

Getteri sõnul oli tal väga keeruline leida nii praktikakohta kui ka erialast tööd. CVsid hakkas ta saatma kohe, kui sai esimesed madrusepaberid, mitte ühtegi vastust aga ei saanud. Näiteks üks ettevõte ei julgenud talle isegi otse öelda, et naisi tööle ei võeta, vaid andis seda mõista meili teel.

“Kolmandas kohas naerdi mulle lihtsalt näkku, et sa oled naine ja siia küll tööle ei saa. Kusjuures selle firma peakontor Küprosel oli mulle tööd lubanud, aga nende väike haru Eestis ütles, et nemad ei võta.”

Getteri esimene töökogemus oli vene meeskonnas, kus valitses mentaliteet, et naisterahvas silda ei tule, vaid tema koht on kokaga kambüüsis kartuleid koorimas.

“Ainult Soelal ja Ormsöl ongi mul olnud nii head meeskonnad, kellega kõik klapib – kõik probleemid lahendatakse ja meeskond on väga kokkuhoidev,” on Getter praeguse töökohaga rahul.

Pikemalt loe tüürimees Getter Kaevandesi tööst Hiiu Lehest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare