UNIKAALNE FOTOEKSKURSIOON | Naistepäevaks vanglasse? Maaleht pakub juba täna võimaluse

 (1)
Viru vangla - veebruar 2018 - keskel vangla direktor Anu Möldri
Viru vangla, direktor Anu Möldri koos kolleegidega: vasakult: valvur-koerajuht Jaanika Piir koos musta koeraga, kel nimeks Rayntes Kartago. Tema kõrval valvur-koerajuht Kaur Peri ja koer Aufgeweckt Kida. Siis keskel vangla direktor Anu Möldri ja paremal järelevalveosakonna peaspetsialist Taavi Siru.Foto: Sven Arbet

Maaleht käis Viru vanglas külas Eesti ainukesel naisest vangladirektoril Anu Möldril, kes oli meile lahkeks giidiks asutuses, kuhu iga päev ei satuta, kuhu sattumisest vaevalt, et liialt unistatakse.

Viru vangla hooned valmisid 2008. aastal. Vangla koos ümbritseva alaga võtab enda alla 16 hektarit ning seda valvatakse peamiselt vanglapiiretele paigutatud elektroonilise valve abil. Viru vangla on esimene vangla, kus kõik territooriumil asuvad hooned on turvalisuse suurendamiseks omavahel ühendatud kinniste ühendusteedega, galeriiga.

Vangidele on kuni kahekohalistes kambrites kokku 900 kohta, sh kohad vahistatutele, lisaks 75 kohta avavanglas ja 150 kohta arestimajas.

Vanglakompleksi juurde kuuluvad veel kool, spordisaal, sotsiaaltöö ruumid, kabel ja töökojad.

Vangla kooseisus on 466,5 teenistuskohta.

Nüüd aga teele!

Naistepäevaks ent lähemegi ka oma paberlehes vanglasse, sest pikem lugu Anu Möldri tööst Viru vanglas, kust ei puudu ka kunagine rahvatantsurühm, kasvuhooned ja tulevane koerte varjupaik ilmub just neljapäeva, naistepäeva, 8. märtsil Maalehes.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare