Uurimine tuhande lamba kadumisse selgust ei toonud

 (9)
Saaremaa Ökoküla lambad
Saaremaa Ökoküla lambad.Foto: DELFI

Riikliku energiafirma tippjuhi Hando Sutteri eraettevõttele kuulunud tuhande lamba varguse kriminaaluurimine lõppes fiaskoga, kui suurtest kahtlustest jäi sõelale küsitava väärtusega tõenditele tuginev süüdistus.

Prokuratuuri teatel esitati reedel endisele töötajale süüdistus nelja lamba omastamises.

“Süüdistuse kohaselt müüs endine Saaremaa Ökoküla AS-i loomakasvatusjuht märtsis ja aprillis 2016. a omanikuga kooskõlastamata neli lammast ning jättis raha endale. Omanikule tekitati kahju 360 eurot,” võttis prokuratuuri pressiesindaja Jelena Filippova süüdistuse kokku.

Saarte Hääl kirjutas kaks ja pool aastat kestnud kriminaalmenetlusest 22. juulil, loo avaldas toimetuse loal täismahus ka Maaleht.

Toona jättis prokuratuur ütlemata, et suur osa Ökoküla kuriteokaebuste väidetest oli osutunud jamaks ja menetlus 6. juunil osaliselt lõpetatud.

Prokurör Helga Aadamsoo oli valmis veel eelmisel nädalal nelja lamba kadumise osas kohtusse minekust samuti loobuma. Prokuröri pakutud oportuniteedi kokkulepe tähendab, et süüd tunnistama ei pea, kohtusse ei minda ja süüdistataval tuleb maksta kokkulepitud summa riigi tuludesse. Maila Valk end süüdi ei tunnista ning soovib õigeks mõistmise eesmärgil üldmenetlust kohtus.

Millal ja kuidas lambasaaga algas, sellest loe Saarte Häälest.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare