Uuringu kohaselt ülehinnatakse eraalgatuslike ühingute juriidilisi õigusi loomakaitse valdkonnas. Seda näitasid ka küsimused, millise organisatsiooni poole tuleks erinevate loomadega seotud probleemide korral pöörduda. Suur osa inimesi kontakteeruks esmalt ELSiga. Lemmikloomadega seotud probleemide korral osatakse üsna hästi pöörduda varjupaiga poole. Pädevate valitsusasutuste poole näiteks lehmade kehvade pidamistingimuste, looma surnukeha leidmise ja linnas jalutavate metskitsede korral pöörduks aga alla poole küsitletutest. Paljud inimesed kasutavad probleemidele lahenduse leidmisel eraalgatuslike organisatsioonide kui vahendajate abi ametiasutustega suhtlemisel, oma õiguste väljaselgitamisel ning olukorra lahendamisel.

Vastavalt uuringule pidas loomakaitsealast tegevust vajalikuks 95% vastanutest ning pigem vajalikuks 4% vastanutest. Selarti kinnitusel näitab selline tulemus, et inimesed on loomakaitsealasest tegevusest huvitatud, peavad loomade kohtlemisega seotud probleemistikku oluliseks ning hindavad organisatsiooni, kes igapäevaselt tegeleks loomakaitsevaldkonnas esilekerkivate juhtumite ja probleemide lahendamisega.

Koertele mikrokiibi paigaldamise kohustuslikuks muutmist pooldas 95% vastanutest. Kasside kiibistamist kohustuslikus korras pooldas 92% vastanutest. Ühtse lemmikloomaregistri vajalikkusega nõustus või pigem nõustus 95% vastanutest. Mahepõllunduse osatähtsuse kasvu loomakasvatuses pidas oluliseks või pigem oluliseks 87% vastanutest. Tsirkuses loomade mittekasutamist ja loomkatsete keelustamist pooldas võrdselt 83% vastanutest. Karusloomafarmide keelustamist pooldas või pigem pooldas 84% vastanutest.

Uuringu “Loomakaitse olukord Eestis” eesmärgiks oli saada ülevaade Eesti inimeste loomakaitsealasest teadlikkusest aastal 2013. Selleks viis Eesti Loomakaitse Selts ajavahemikul 02.07-09.08.2013 läbi küsitluse, et välja selgitada, mil määral ollakse kursis erinevate loomakaitset puudutavate teemadega ning Eestis loomakaitsega seotud eraalgatuslike organisatsioonide ja riigiasutuste tegevusega. Täidetud ankeete laekus 618. Valikvastustega küsimustikku levitati veebipõhiselt.