Uus-Meremaa rannikul hukkusid sajad vaalad

 (8)

Uus-Meremaa rannikul hukkusid sajad vaalad
Sajad vaalad uhuti ööl vastu reedet Uus-Meremaal kaldale. Reuters

Enam kui 400 pilootvaala sattus ööl vastu reedet Uus -Meremaal kaldale. Vabatahtlikud püüdsid küll suuri imetajaid tagasi vette lükata, kuid suurem osa nendest oli juba hukkunud.

Tegemist on ühe suurima massilise vaalade kaldaleuhtumisega Uus-Meremaa ajaloos.

Keskkonnakaitseameti regionaalse haru juhataja Andrew Lamason sõnul uhuti kaldale 416 pilootvaala Lõunasaare põhjaosas asuva Golden Bay piirkonnas Farewell Spitis, vahendab AFP.

70 protsenti vaaldest oli päästjate kohale jõudes juba hukkunud. "Kui nii paljud on juba surnud, siis võib arvata, et ka ülejäänute olukord ei ole just kiita," rääkis Lamason Uus-Meremaa raadiole.

Ameti kõneisiku Herb Christophersi sõnul on rannal nii palju vaalade surnukehi, et vabatahtlikel päästjatel on raske nende vahelt elavaid leida.

Kuigi põhjust, miks vaalad kaldale uhuti, ei ole veel teada, arvab Lamason, et selles võib oma süü olla ka kohalikul geograafial. "Kui sa tahad disainida midagi, mis püüaks vaalu, siis Golden Bay on selleks ideaalne," sõnas ta. Farewell Spiti laht on kaarja kuju ja madala veetasemega ning vaalad, kes on juba lahte jõudnud, ei oska sealt enam välja ujuda.

Delfiinlaste sugukonda kuuluvad tavagrindad ehk pilootvaalad kasvavad kuni kuue meetri pikkuseks ning on suurima populatsiooniga vaalad Uus-Meremaa vetes.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare