Vaat, mis ilmneb! Briti välisministri ja Brexiti eestvedaja Boris Johnsoni vaarema suri Koluveres

 (17)

Vaat, mis ilmneb! Briti välisministri ja Brexiti eestvedaja Boris Johnsoni vaarema suri Koluveres
Augusta Caroline Friederike Luise hauatähis Kullamaa kirikus. Foto: Wikipedia

Suurbritannia välisministri ja Brexiti eestvedaja Boris Johnsoni vaarema, printsess Braunschweig-Wolfenbüttel suri Läänemaal Kullamaal, kus on siiani alles tema hauatähis, kirjutab Läänlane.

Johnsoni kuuenda põlvkonna vanaema Augusta Caroline Friederike Luise, Braunschweig-Wolfenbütteli printsess, keda kodus hüüti hellitavalt Zelmira, sündis 3. detsembril 1764 ja on tuntud oma skandaalse surma - verakaotus sünnitusel - tõttu Eestis.

Printsessi traagilisele surmale heidav valgust pastori Dahli tütre Wikipedias avaldatud tunnistus:

„Ühel päeval kuuldi läbilõikavat karjet lossist, mida isegi talupojad, kes töötasid põllul kuulsid. Üks arst ruttas juurde, kuid oma suureks imestuseks leidis ta kõik uksed suletuna ja talle öeldi, et kindral Pohlmann ja printsess on end majja sulgenud. Vahepeal kuulis arst ise seda kisa, mis vähehaaval lakkas ja kõik uskusid, et see kurjategija Pohlmann, et oma saladust halvast kohtlemisest mitte paljastada, kedagi juurde ei kutsunud, et printsessile abi osutada, ja et see õnnetusse olukorda seatud lahinguohver oma elu on lõpetanud, peale seda kui ta on lapse sünnitanud, kes kohe emaga kirstu pandi. Kaks päeva hiljem toodi Kullamaa kiriku kabelisse kirst, mis oli ilustatud punase sameti ja kuldnarmastega, kuid kruvidega kõvasti kinni keeratud. Pohlmann paigutas kaks tunnimeest kabeli ukse ette. Räägitakse, et tunnimehed olid öösel kabelist oigamist kuulnud. Ümbruskonnas levisid jutud, et printsess on tegelikult varjusurmas.“

Allikas: Läänlane

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare