Vabadusristi kavaler August Keng maetakse ümber juba septembris

 (1)
Vabadusristi kavaler August Keng maetakse ümber juba septembris
Praegune matmispaik.Foto: Peeter Ernits

Pärast seda, kui Maaleht avaldas eelmisel nädalal loo sellest, kuidas samal ajal, kui kaitseministeerium tegeleb Tallinnas hiiglasliku Vabaduse Risti ausamba püstitamisega, ei jätku raha ega aega viimase Vabadusristi kavaleri August Kengi väärikaks ümbermatmiseks, on hakanud asjad kiiresti liikuma.

„Tänaseks on teada, et Vabadusristi kavaleri August Kengi ümbermatmine Halliste kalmistule ja hauaplaadi tellimine toimub hiljemalt käesoleva aasta septembrikuu esimesel poolel. Kõik ümbermatmisega seotud kulud kannab kaitseministeerium ja vajalikud toimingud viiakse läbi koostöös Viljandimaa Muinsuskaitse Ühendusega," teatab kaitseministeeriumi avalike suhete juht Martin Jasko Maalehele.

Kaitseminister Jaak Aaviksoo hinnangul on äärmiselt kahetsusväärne, et August Kengi põrmu ümbermatmisega on tulnud sügiseni oodata. „Sellistes küsimustes ei päde põhjendused, millega viidatakse raha puudumisele,„tunnistab kaitseminister Jaak Aaviksoo. „Samuti ei tohi ega saagi millegagi õigustada bürokraatlikku venitamist kirjadele vastamisel või mugavust mitte tegeleda tõsiste teemadega. Vabadussõjas langenud meestele ja naistele väärika viimase puhkepaiga tagamine on meie aukohus, mille arvel kompromisse ei tehta."

Abja vallavanem Peeter Rahnel, kes eelmisel nädalal tõdes, et Tallinna sambajama taustal tundub asi eriti absurdne ja et tal on väga piinlik topeltmoraaliga ministeeriumi pärast, oli asjast kuuldes meeldivalt üllatunud.

„Hästi meeldiv uudis," sõnas vallavanem, kelle territooriumil asuva Alliku talu akna all metsistunud kreegivõsas Vabadusristi kangelane praegu veel puhkab.

Eelmisel nädalal kirjutas Maaleht viitega kaitseministeeriumile, et rahapuudusel maetakse August Keng pidulikult Halliste kalmistule ümber alles järgmisel aastal ja kaitseministeerium finantseerib seda vaid osaliselt.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare