Väike-Pakri lapsed saavad haridust Skype`i teelAABITS
Foto: Priit Simson

1. septembril alustas Paldiskis esimest korda kooliteed 13 last. Suurim uudis on aga see, et üle mitme aastakümne ning rohkemgi on koolilapsed Paldiski linna kuuluval Väike-Pakri saarel.

Saarele on kolinud kaks noort peret, kellel on kahe peale kokku viis last.

“Tänavu läheb kummastki perest esimesse klassi üks laps ja uuel aastal sama palju. Pered otsivad praegu abistajat, kes jälgiks kohapeal nende arengut ja aitaks. Nad ei saa ju igapäevaselt mandril koolis käia. Saarel aga kooli pole,” ütles kooli direktor Helve Mandzolo.

Seaduse järgi on lubatud lastevanemate taotlusel koduõpe ning noored pered seda ka kasutavad. Ühisgümnaasium annab lastele ja peredele igakülgset abi. “Ilmselt anname põhiainetes Skype`i kaudu otse tunde. Õpetaja räägib klassile Paldiskis ning pered jälgivad seda läbi arvuti saare kodus. Meie õpetaja annavad juhiseid, et mida ja kuidas toime tulla,” ütles koolijuht.

Tulemusi kontrollib gümnaasium õppeaastal vähemalt kahel korral. Õpilased osalevad kindlasti trimestrite lõpetamistel, õppekäikudel, muuseumitundides ning kooli pidulikel üritustel.

Pikemalt loe sellest, kuidas elu Paldiski Ühisgümnaasiumis käib, Harju Elust.

Loe veel

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat köögiviljakasvatajale hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare