Väikesaartel võib hakata sõitma sõidukitega, millel puudub kehtiv tehnoülevaatus

 (3)
Kihnu
Kihnu saarel võib edaspidi sõita autoga, millel puudub kehtiv tehnoülevaatus. Foto: Rauno Volmar

Riigikogus läbis esimese lugemise seaduseelnõu, mis käsitleb sõidukite tehnoülevaatust ja liiklusjärelevalve käigus tehtavat sõidukite tehnokontrolli.

Eelnõu annab loa sõita väikesaartel sõidukitega, millel puudub kehtiv tehnoülevaatus, kuid suursaartel nagu Hiiumaa, Muhu ja Saaremaa, on tehnoülevaatus endiselt kohustuslik.

Samas tuleb meeles pidada, et kui soovitakse sõidukiga väikesaarelt lahkuda, peab autol olema kehtiv ülevaatus.

Teise olulise muudatusena võib seaduse kehtima hakkamise järel 30-60 päeva jooksul kasutada igapäevaliikluses sõidukeid, millel on avastatud küll puudused, kuid need ei ohusta kasutajat ennast, kaasliiklejaid ega keskkonda.

„Kehtiva seaduse kohaselt tohib sellise sõidukiga sõita ainult remondikohta, tehnonõuetele vastavuse kontrolli või tagasi parkimiskohta,“ kommenteeris riigikogu liige Erkki Savisaar praegust olukorda, kuid toonitas, et vea ohutuses veendub siiski tehnoülevaatuse läbiviija. Savisaar märkis, et seadus annab inimesele rohkem võimalusi oma auto puuduste likvideerimiseks.

Kolmanda muudatusena saab maanteeamet õiguse tunnistada kehtetuks tehnoülevaatus, kui mõnes välisriigis on sõidukil avastatud oluline rike või puudus ning Euroopa Liidu liikmesriigi vastav asutus informeerib sellest maanteeametit.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare