Vasula: oleme ärkav küla


Vasula: oleme ärkav küla
MTÜ Wassula juht Merle Kruus koos poeg Karli Vildi ja külaseltsi liikme Aigar Lepaga viimasele kuuluvas vanas mõisatallis, kus külaselts saab koos käia.Foto: Raivo Tasso

“Meil pole küll kaua­aegseid kooskäimise traditsioone, isegi mitte ühtegi ametlikku katuse­alust, et kogu küla saaks kokku tulla, kuid on kõva tahtmine tegutseda,” rääkis MTÜ Wassula esinaine Merle Kruus.

Küla äratama asus Merle Kruus koos Tartu vallavolikokku kuuluva Aigar Lepaga. Arvestada tuli sellega, et küla on üsna killustunud, osa inimesi elab keskuses, suurem osa hajali majapidamistes. Mõju avaldab seegi, et lähedal on Tartu linn, kus palju võimalusi vaba aja veetmiseks ning inimestel pole olnud harjumust omavahel suhelda.

Esimese asjana võtsid Kruus ja Lepp ette koristustalgud. Arvukas osavõtt näitas, et rahval on huvi oma küla käekäigu vastu ja see andis innustust. Aktiivseid liikmeid on külaseltsis juba kümmekond.

Merle Kruus loodab, et pole kaugel aeg, mil küla arengukavagi kaante vahele saab. Vallaga on arutatud seltsimaja rajamist. Suvisteks pidudeks ja vaba aja tegevusteks tahetakse veelgi enam korda teha Amme jõe äärne külaplats.

Küla tuntuim kaubamärk on siiani olnud igasuvine tasuta rokk­muusika kontsert “Amme rock”, mille maaletoojaks oma küla mees Mart Käiro. Sel nädalavahetusel toimub see 11. korda.

Vasula kandis on kunagi ringi liikunud ja raamatuid kirjutanud maailmakuulus kirjanik Aleksandr Solženitsõn. Kavas on üks vana kelder korda teha ning rajada sinna tuntud kirjaniku muuseum.

Miks võiks just Vasula saada “Aasta küla 2009” tiitli? Merle Kruusi arvates seepärast, et nad on elav näide küla ärkamisest.

“Ehk suudame sütitada ka teisi, kes pole veel ärganud.”

Vasula küla
- Tartumaa, Tartu vald.
- Elanikke 286.
- Külaselts MTÜ Wassula asutati 2008, liikmeid 10.
- Küla arengukava on koostamisel.
- 17.–18. juulil toimub külas 11. korda “Amme rock”.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare