Velisel tuleb suvel kangakudumise suvekoolVelisel tuleb suvel kangakudumise suvekool
Foto: Eva-Liisa Kriis---

Kangakudumise suvekool ootab teist aastat huvilisi suvekooli.

Kangakudumise suvekool alustas oma tegevust 2010. aastal Raplamaal Velisel. Esimesel aastal osales 50 naist erinevatest maakondadest ja elualadelt. Suur osa oli õpetajatel. Kursused toimusid viies erinevas grupis, mis olid omakorda jaotatud kaheks teemaks. Osad õppisid kangakudumise põhialuseid ja kudusid sõbakirjalisi tekstiile, teised suurräti kavandamist ning kudumist Sillaotsa Talumuuseumis säilinud esemete näitel.

Suvekool kujunes mõnusaks sündmuseks, olles ühelt poolt puhkuseks, et pääseda kodustest argitoimetustest ja teisalt kasulikuks enesetäienduseks. Mitmed eelmise aasta osalejad ootavad taaskohtumist oma grupikaaslastega saabuval suvel.

2011 suvekoolis saab õppida nii algaja kui suurräti huviline, kuid on ka uus teema- sisustustekstiilid (vaiba ja kardina kudumine). Tundub, et see on üks väga vajalik ja praktiline teema, sest soovijate rahuldamiseks on avatud lisakursus.

Suvekoolis on töös ligi kümme kangastelge, seega ei ole karta, et keegi oma kanganäidiseid valmis kududa ei jõua. Võimalus on kududa ka arvutiga juhitaval kangastelgedel ja kui energiat jätkub siis saada kõla, tihva ja kirivöö kudumisest aimu. Üldiselt mööduvad need neli päeva töiselt ja lõbusalt, nii, et lahkumishetk saabub alati liiga ootamatult. Kangakudumise suvekoolil on oma koduleht suvekool.iidadesign.eu, kust lisaks kursuste infole leiab materjale piirkonna ajaloo, vaatamisväärsuste ja muude seal toimuvate sündmuste kohta.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare