VIDEO JA FOTOD | Lumesulavesi tormas sellise hooga läbi hoovi, et tahtis pererahval jalad alt niita

 (2)
VIDEO JA FOTOD | Lumesulavesi tormas sellise hooga läbi hoovi, et tahtis pererahval jalad alt niita
Foto: Eve Karell

Möödunud neljapäeval avastas Kadrina vallas Vandu külas maamaja taastav pere, et nende elamise ümber on äkitselt tekkinud kiirevooluline jõgi.

"Vool oli ikka väga tugev ja vesi sügav," kirjeldas nähtud vaatepilti majaomanik Eve Karell ning hindas, et madalamates aukudes maja taga ulatus see kindlalt üle kummiku.

"Kummikud on mul põlvini, üsna piiripeal oli see asi," viitas Karell vee sügavusele.

Põllul sulama hakanud lumel oli külmunud pinnasel majast mööda, teisele poole teed asuvasse jõkke nii kiire, et võttis kaasa kogu kasvuhoones olnud mulla. Kuuridesse pressis vesi tulvana sisse ja uste alt välja pahinal välja. Terrassil seistes olevat olnud tunne nagu Veneetsias - vesi voolas kohinal alt läbi. Ja ometi seisab maja künka otsas!

Naljaga pooleks kirjutas Eve samal päeval oma Facebooki lehel, et pere plaanib kiirelt ekskursioone korraldama hakata. "Et noh, ehk saame maja renoveerimise raha kiiremini kokku," naeris naine.

Kuid paraku lõppes looduse imeline vaatemäng sama kiiresti kui oli alanud. Järgmisel päeval nägi õu välja nagu ikka kevadel, vaid selle vahega, et muru oli puhtaks pestud.

Kuurides siiski pisut segadust leidus. "Tööriistad olid ukse ees kuhjas, kadunud polnud aga midagi - uksed ikka pidasid. Loodus näitas meile koha kätte, et ei tohi lohakas olla!" muigas majaperanaine ja lisas, et kevadvete vaatemäng oli ühtaegu nii karm kui ka väga-väga ilus.

Niisugust vetevoolu nägid Karellid oma maja ümber esimest korda, ometi on nad seal tegutsenud juba mitmeid aastaid.

Foto: Eve Karell

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare