VIDEO | Moodne maaelu: samas talus lehmalaut ja ilusalong!

 (1)
Vaariku talu
Vaariku talu ilusalong.Foto: Anni Õnneleid

Valgamaal ligi 30 aastat Vaariku talus lehmi pidanud ja teravilja kasvatanud Maia ja Peeter Teder otsustasid tegevust laiendada ja ehitasid ilusalongi, mis paikneb eraldi majas lausa kahel korrusel.

„Olen raisanud nii palju aega, käies Valgas ilusalongis ja mõnda protseduuri ka Tartus võtmas. Aga neid, kes seda teenust vajavad, on teisigi. Mõtlesin tuua selle teenuse siia lähemale,” rääkis Vaariku talu hakkaja perenaine ilusalongi idee sünnist.

Lisaargumendiks oli see, et tütar Teiri on lõpetanud Iluravi Rahvusvahelise Erakooli ja oskab teha nii näo- kui kehahoolitsusi. Tütretütar käis aga geelküünte paigaldamise kursusel ja pakub seda teenust.

PRIA-st saadi toetus hoone ehituseks (40%), vajalik sisustus osteti täies ulatuses oma raha eest. Ilusalongi jaoks ehitati laudaga sama hoovi peale kahekorruseline maja, mis on perenaise poolt nii seest kui väljast maitsekalt värviliseks kujundatud.

Seal on mitmed saunad, pakutakse erinevaid näole ja kehale mõeldud hoolitsusi, näiteks vetikamähist, massaaže, maniküüri, pediküüri, geelküüsi, depilatsiooni, jalgadele ja kätele parafiin ja ka solaariumis jumekaks saamise võimalust. Aga ka aparaadihooldust.

Maia Teder, Vaariku talu perenaine, koos tütrest kosmeetiku Teiri Tedrega. Foto: Anni Õnneleid

Seda, kas Vaariku talus pakutakse ka oma lehmade piimaga piimavanne, saab juba igaüks pühapäeval toimuval avatud talude päeval järgi uurida. Kohale minnes tuleb arvestada, et GPS juhatab paar kilomeetrit valesse kohta, pigem tasuks otsida Puka-Sangaste tee 49. kilomeetriposti.

Vaariku talu ilusalong Foto: Anni Õnneleid