VIDEO | Saaremaa karupojad sõidutati täna hommikul mandrile, et nad saaksid suuremas metsas uut elu alustada

 (2)
VIDEO | Saaremaa karupojad sõidutati täna hommikul mandrile, et nad saaksid suuremas metsas uut elu alustada
Foto: Kaader videost/ERR

25. juulil kell 23.49 teatati häirekeskusele, et paar päeva tagasi Saaremaal elumaja terrassile ilmunud karupojad on taas inimeste juurde tulnud.

Karupojad olid sedakorda Küdema külas, kus nad olid roninud puu otsa.

Päästjad meelitasid nad taas haagisele ning vastavalt eelnevalt kokku lepitud plaanile sõidutati loomalapsed koostöös keskkonnaametiga täna hommikul esimese praamiga mandrile.

Päästeameti ja keskkonnaameti inimesed lasid karud Eesti suurde metsamassiivi mustikate ja vaarikate keskele, inimestest kaugele, kus neil on metsloomana võimalik elada täisväärtuslikku elu, teatas Lääne päästekeskus.

„Tõenäosus, et nad metsas ellu jäävad, on siiski väga-väga väike,“ selgitas varasemalt Maalehele keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Samasugust arvamust avaldas raadiosaates "Vikerhommik" ka zoosemiootik Laura Kiir­oja, kelle sõnul karupoegi on püütud varemgi mitmel katsel karuelu elama suunata, kuid tulutult.

“Käidi isegi Venemaal õppimas spetsiaalseid meetodeid. Aga karud kasvasid suureks ja ikkagi hakkasid inimese juures käima ja muutusid probleemseks. Suurem osa neist ikkagi eutaneeriti,” rääkis ta.

Vaata Saarte Hääle videot (autor Gunnar Siiner), kuidas karupojad treilerisse meelitati:

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare