VIDEO: Vormsi neiu ristis Nasvas valminud parvlaeva Ormsöks

 (22)

Nasvas Baltic Workboatsi tehases anti täna Veeteede ametile üle uus reisiparvlaev, mille Vormsist pärit neiu ristis Ormsöks. Varem pole Eesti riigil päris enda reisiparvlaeva olnud, mis oleks ka siin ehitatud.

Ormsö mahutab ligi 30 sõiduautot ja 200 reisijat. Laev peab olema suuteline liikuma 45 cm paksuses silejääs kiirusega kaks sõlme. Ormsöle on planeeritud ka toitlustusteenus.

Laeva pikkus on 45, laius 12 ja süvis 2,7 meetrit. Laeva maksimaalne töökiirus täislastis on 12 sõlme ning peamasinate võimsus 2 x 1000 kW. 

Laev maksis 9,3 miljonit eurot, millest 93,5 protsenti rahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Varem on riik ehitanud Euroopa Liidu toel katamaraan-tüüpi parvlaeva Runö Ruhnu saarega ühenduse pidamiseks (2012. aastal), alumiiniumist monokorpusega parvlaeva Abro (2013. aastal) Abruka saarega ja reisiparvlaeva Wrangö (2013. aastal) Prangli saarega ühenduse pidamiseks.

14. mail allkirjastasid veeteede ameti ja laeva ehitaja Baltic Workboats AS esindajad reisiparvlaev Ormsö laeva üleandmise ja heakskiidu protokolli. Selle dokumendi alusel anti laev laevatehase poolt tellijale ehk veeteede ametile. Lääne maavalitsus on sõlminud lepingu Väinamere Liinid OÜ-ga reisijate-, sõidukite- ja kaubaveo teenuse osutamise avaliku teenindamise otselepingu.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare