Vilsandi rahvuspargis läheb metsseajahiksVilsandi rahvuspargis läheb metsseajahiks
Tapetud metsseadFoto: Andres Putting

Kihelkonna jahimeeste selts korraldab lähiajal Vilsandi rahvuspargis Harilaiul seajahi, mille eesmärk on säästa kaitsealuste liikide kasvukohti metssigade tallamisest ja reguleerida metssigade arvukust seoses Aafrika seakatku levikuga.

Ehkki Harilaiule plaaniti minna juba sel laupäeval, sunnib ennustatavalt Vilsandi poolt puhuv läänetuul valima jahiks mõne teise päeva. Teame, et vaiksema tuulega liiguvad loomad, nina vastu tuult, seega võivad nad merre välja jõuda ja hakata Vilsandile ujuma, rääkis Kihelkonna jahimeeste seltsi juhatuse liige Tormis Lepik Saarte Häälele.

Harilaiu poolsaarel, mis on oluline maaspesitsevatele lindudele, samuti kaitsealuste taimeliikide kasvukohana ja kõre elupaigana, tohib jahti pidada keskkonnaameti loal. Kuna metssead söövad taimeliikide mugulaid ja lindude mune ning võimalusel ka kõresid, siis peab keskkonnaamet metssigade arvukuse vähendamist vajalikuks. Tormis Lepiku sõnul nähti Harilaiu lagedal alal liikumas üheksapealist metsseakarja.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare