Vilsandi rahvuspargis läheb metsseajahiksVilsandi rahvuspargis läheb metsseajahiks
Tapetud metsseadFoto: Andres Putting

Kihelkonna jahimeeste selts korraldab lähiajal Vilsandi rahvuspargis Harilaiul seajahi, mille eesmärk on säästa kaitsealuste liikide kasvukohti metssigade tallamisest ja reguleerida metssigade arvukust seoses Aafrika seakatku levikuga.

Ehkki Harilaiule plaaniti minna juba sel laupäeval, sunnib ennustatavalt Vilsandi poolt puhuv läänetuul valima jahiks mõne teise päeva. Teame, et vaiksema tuulega liiguvad loomad, nina vastu tuult, seega võivad nad merre välja jõuda ja hakata Vilsandile ujuma, rääkis Kihelkonna jahimeeste seltsi juhatuse liige Tormis Lepik Saarte Häälele.

Harilaiu poolsaarel, mis on oluline maaspesitsevatele lindudele, samuti kaitsealuste taimeliikide kasvukohana ja kõre elupaigana, tohib jahti pidada keskkonnaameti loal. Kuna metssead söövad taimeliikide mugulaid ja lindude mune ning võimalusel ka kõresid, siis peab keskkonnaamet metssigade arvukuse vähendamist vajalikuks. Tormis Lepiku sõnul nähti Harilaiu lagedal alal liikumas üheksapealist metsseakarja.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare