Vjatšeslav Leedo: me oleme Saksamaal oodatud

 (15)
Majndus-ja Kommunikatsiooniministeerium.K.Michal ja V.Leedo
Vjatšeslav LeedoFoto: Vallo Kruuser

Saaremaa Laevakompanii (SLK) uus projekt Saksamaal saab pidulikult vormistatud – Elbe jõel avatakse täna Cuxhaveni-Brunsbütteli liin, mida asuvad teenindama seni Muhumaa ja Saaremaa nime kandnud parvlaevad. Täna ristitakse laevad Greteks ja Anne-Marieks.

SLK juhatuse liikme Urmas Treieli sõnul võeti laevad Saksamaal soojalt vastu, kirjutab Saarte Hääl. “Igas kohalikus lehes on juba ilmunud mõni lugu liini avamisest,” tõdes ta. Ühes ajalehes loeti liini avamiseni suisa päevi. “Ootus on sakslastel olnud suur, oodati suisa pikisilmi.”

Uut liini opereeriva firma Elb-Link tegevjuhi Christian Schulzi sõnul on huvi uue laevaliini vastu Saksamaal laiaulatuslik.

“Juba enne avamist oli meil uue liini kohta 50–60 päringut päevas, seda nii era- kui ka äriklientidelt. Kõigil neil oli soov liini juba kasutada,” nentis Schulz. “Me teadsime, et seda liini ja selliseid laevu on vaja nüüd ja kohe, ent me ei osanud oodatagi, et sellega kaasnevad nii suured ovatsioonid.”

Vjatšeslav Leedo lisas, et Saksamaa projekti käivitamine on verstapost Eesti merendusajaloos. “Ilma kohalike toetuseta ei oleks liini avamine võimalik olnud, oleme igas etapis tundnud, et oleme Saksamaal oodatud,” märkis Leedo.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare