Voore noortekülas on kodude ehitamine alanud

 (1)

Voore noortekülas on kodude ehitamine alanud
Voore noortekülaFoto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Jõgevamaal Saare valla Voore noortekülas käib praegu ehitus kahel krundil.

„Kolmekümne kolmest olemasolevast krundist on kümnekonna seda soovijaga hoonestusõigus sõlmitud, kahel krundil on ehitustööd alanud ja ühele on esitatud taotlus ehitusloa saamiseks,“ andis noorteküla hetkeseisust teada Aare Uleksin, valla allasutuse „Saare vallavara“ juhataja.

Voore noorteküla ajalugu ulatub vähemalt kümne aasta tagusesse aega. Juba 2009 valmisid sealse paisjärve äärde 7 ha suurusele tühermaale vee- ja kanalisatsioonitrassid, puurkaev ja juurdepääsutee. Ja kui siis noored kokku kutsuti, tuli huvilisi rohkem kui krunte ning need loositi.

Vald lootis selle riigile kuuluva maa tasuta munitsipaalomandisse saada, kuid lootused purunesid ja noorteküla asi jäi toppama. Alles 2014 oli riik nõus selle maa müüma ja ka siis kõigest 35% turuhinnast soodsamalt. Vallale läks see maksma üle 50 000 euro. Selleks ajaks olid aga paljud senised huvilised juba endile mujal elu sisse sättinud ning enamik krunte olid taas vabad. Praegugi ootab osa krunte veel huvilisi. Kes noortekülla omale maja ehitab, saab maa valla poolt tasuta.

Saare vald loodab noorteküla abil oma elanike arvu kasvatada ning ettevõtlikku rahvast juurde saada.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare