Olavipäevade tähistamise traditsioon kandub aastasse 1990, kui 29. juulil taaspühitseti Püha Olavi kirik. 14. sajandist pärit kirik on saare ajaloo ja kultuuri peamine mälestis. Tornita kirik seisis pikalt tühjana pärast rootslaste põgenemist saarelt II Maailmasõja lõpul. Kirik on omaette vaatamisväärsus, mille kõrval surnuaias asub maailma suurim rõngasristide kogum. Olavipäevad on vaieldamatult saare suurimad pidustused, mille kõrval kahvatub isegi jaanipäev.

Eelmise aasta olavipäevade kulminatsioon oli Monoteatri kontsertetendus Vabanenud vanaisad, mis tõi saarele üle 2000 inimese. Kohalike elanike sõnul pole saarel sellist rahvamassi mitukümmend aastat nähtud. „Sviby ja Rohuküla vaheline veetee meenutas laevarohkeid Veneetsia kanaleid. Iga tunni tagant saabus jahte, kaatreid ja suuri eelajaloolisi aluseid, mis tõid rahvast mandrilt saarele pidustustest osa saama,“ ütles kontsertetenduse korraldaja Karl Kermes.

Selle aasta olavipäevade tähtsündmuseks, peale pidulikku jumalateenistust ja kogu Vormsi kogukonda ühendava valla lipu õnnistamist, on akustiline kontsert “Ott Lepland Unplugged”, mis on juba tänaseks pannud Vormsi ja mandri vahelise praamiliikluse tavapäratusse olukorda. Kontserdi toimumise päeval on AS Kihnu Veeteede graafikus juba hommikust kuni südaööni tihedamalt praamireise.