Võrumaal avab uksed unikaalne liikluslinn


Foto: liikluslinn.ee
Foto: liikluslinn.ee---

Võrumaale oma riigi rajanud ettevõtja Aivo Värton avab homme Uue-Antslas kauni Uhtjärve vahetus läheduses oma linna — liikluslinna, mis on unikaalne kogu Euroopas.

Viimase kolme aasta jooksul vanasse kolhoosilauta ehitatud ja Vadim Fomitševi kujundatud linnak on kui iga poisi unistus, kus saab autodega ringi sõita nagu päris linnas, kirjutab Võrumaa Teataja.

Linnas on päris liiklusmärgid ja valgusfoorid ning seintel suure linna pildid. Suuremad autod, kus lapsed saavad koos vanematega ringi sõita, meenutavad selliseid nagu vanasti Tšehhi lõbustuspargis, ainult et elektrivool tuleb aku pealt.

„Ostsin vana lauda ja mõtlesin, mida teha saaks,” kirjeldas Aivo Värton ajalehele idee sündi. Tema sõnul oli tahe pakkuda inimestele aktiivset tegevust kevadeks ja sügiseks, mil huvi selliste looduslike vaatamisväärsuste nagu Pokumaa ja Nõiariigi vastu on väiksem.

Suuremad autod liikluslinna tarbeks on toodud Itaaliast, väiksemad Hiinast. Kõik ülejäänu on kohapeal tehtud. Projekt on saanud riigilt, PRIAlt 1,1 miljonit krooni toetust, mis moodustab ligikaudu kolmandiku projekti kogumaksumusest.

Külastajatele on liikluslinn avatud alates neljapäevast, 20. maist.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare