Aasta põllumehe konkursi žürii väisab saari


Kairo Pilviste ja tema naine Sinikka
Kairo Pilviste ja tema naine SinikkaFoto: AIVAR VIIDIK

Neljapäeva õhtul jõudis Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konkursi „Aasta põllumees“ žürii Maalehe väikebussiga ja mitme autoga praamil Saaremaale. Ööbimiskohaks sai valitud Jurna turismitalu.

Saaremaalt on esitatud konkursile kandideerima kaks väärikat kandidaati: 2012.aasta parim piimakarjakasvataja Tõnu Post ja lihaveisekasvataja Kairo Pilviste. Mõlema põllumehe tegemistega tutvub 12-liikmeline žürii reedel.

Tõnu Post majandab Kõljala Põllumajanduslikus osaühingus, ta on ka Saaremaa põllumeeste liidu juhataja ja Saare maakonna silmapaistvam ettevõtja 2012.
Kairo Pilviste tegutseb Mustjala vallas Küdema külas Ranna Villa osaühingus. Pere peab šoti mägiveiseid ja tegeleb ka turismindusega. Nii pakub Ranna Villa OÜ rannaäärsetes majakestes ka kodumajutust.

Saaremaalt sõidetakse edasi Hiiumaale, et hinnata tuntud piimatootja Sulev Matto põllumajanduslikku tegevust. Sulev Matto on tänavu ainuke Hiiumaalt „Aasta põllumehe“ konkursile esitatud kandidaat. Piimakarja kasvatab ta Hiiumaa Agro OÜ-s Ala külas Pühalepa vallas, samas kuuluvad Mattole veel mitmed ettevõtted, kus tegeletakse ka teraviljaksvatusega.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare