Aasta põllumehe konverents


Aasta põllumehe konverents

Ehkki vili upub põldudel ja põllumajandusettevõtjad on suuremates raskustes kui mullu, keskendub täna kell 11 Tallinnas Swissôtelis algav aasta põllumehe konverents maaelu helgemale, edumeelsemale poolele, et tõsta esile neid inimesi, kelle visa töö kaudu jõuab meie lauale eesti toit.

Konverentsil on kavas kolm ettekannet.

Uutest võimalustest ja sihtidest maailma põllumajanduskaubanduses ning maailmakaubandusorganisatsiooni WTO otsuste mõjust räägib oma ettekandes Tiina Vares, kes on nõunik Eesti esinduses ÜRO ja teiste rahvusvaheliste organisatsioonide juures. Suurte rahvusvaheliste töökogemustega Tiina Vares on nõustanud põllumajanduspoliitika alal ka Poola, Horvaatia, Armeenia, Rumeenia, Leedu ja Slovakkia valitsusi.

Äsja Hiinast Euroopasse naasnud DeLavali rahvusvahelise klienditoe direktor Lior Yaron (pildil) kõneleb Hiina mõjust maailma põllumajanduse tulevikule. Jeruusalemma Heebrea ülikoolis põllumajandusmagistri kraadi kaitsnud Lior Yaron on olnud piimakarjaekspert mitmes arengumaas, tema mahukate ettevõtmiste hulka kuulub ka Hiina-Iisraeli näidisfarmi juhtimine Pekingis aastatel 2001-2006.

Milline on praegu riigi tugi põllumeestele, selgitab oma ettekandes põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare