Aasta põllumehe päevik | Uued asemed ja söödapiirded paigasAasta põllumehe päevik | Uued asemed ja söödapiirded paigas
Foto: VitalFields.com

Vahepeal on 2017. aastast saanud 2018. Oleme OÜ Kaiu LTs nüüdseks ühele lehmagrupile jõudnud paigaldada uued asemepiirde ja matid koos uudsete söödapiiretega.

Siiamaani on kogemus uute lahenduste osas väga positiivne. Loomad näivad ka väga rahul olevat. Tootlikus on selles grupis stabiilsem.

Kõik asemed on loomadega pidevalt täitunud. Söödalavagi ääres tunnevad loomad ennast suurepäraselt, tõstes pead püsti, kui keegi neid uudistama tuleb.

Siit tõusetub küsimus, et mis saab edasi - kas tasub ka ülejäänud piirded ja asemed välja vahetada?

Talvel on erinevaid välitöid vähem ja see annab aega põllumehele teadmisi täiendada. Väätsa Agro seminariuumis on praeguseks toimunud mitmeid erinevaid õppepäevi. Viimasel õppepäeval rääkisime sõnnikumajandusest ja vedelsõnniku hapestamisest.

Foto: VitalFields.com
Seotud lood:

Lisaks kodumaistele teadlastele jagasid kogemusi ja teadmisi ka esinejad Taanist ning Hollandist.

Kuna Kaiu LT on juba varasemalt kokku puutunud läga hapestamisega, siis oli uut ja huvitavat infot õppepäeval palju.

Allikas: VitalFields.com


Oktoobri lõpul kuulutati tänavuseks aasta põllumeheks Margus Muld, kes on Kaiu LT osaühingus tõstnud piimakarja toodangu üle 12 tonni lehma kohta aastas.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare