Arnold Rüütel: Aasta põllumehe kandidaadid on noortele majakaks

Aasta põllumehe konverents
Arnold Rüütel: Aasta põllumehe kandidaadid on noortele majakaks
Arnol RüütelFoto: Bianca Mikovitš

"Aasta Põllumehe konkurss on aidanud põllumajanduse ja maaelu mainet tõsta nii Eestis kui väljaspool riigipiire," kinnitas president Arnold Rüütel. "Iga-aastased tiitli nominendid on majakateks, kelle tuled valgustavad noorte teed põllumajanduse juurde."

Ta märkis, et konkursi kaudu on tekkinud kroonika, kus on kirjas põllumeeste mured ja rõõmud. "Meie sümpaatia kuulub neile, kes eduka majandustegevuse kõrval tähtsustavad ka elulaadi: puhast keskkonda, kultuurmaastike hoidmist ja maaelu arendamist."

Rüütel rõhutas, et maapiirkondade elulisus ning arenemine on kogu riigile väga oluline. Tema sõnul on majanduskriisiga edukamalt toime tulnud need, kes majanduskasvu ajal kogusid reserve, investeerisid tehnoloogiasse ja inimestesse.

President kiitis ka Eesti põllumeeste õpihimu, kes on käinud kogemusi omandas USAs, Saksamaal, Rootsis, Taanis ja mujalgi.

Seni on Aasta Põllumehe tiitli, vahest nimetatud ka põllumeeste Oscariks, võitnud seitsme maakonna põllumehed, kes on esindanud väga erinevaid valdkondi.

"Tänavused 18 kandidaati tõendavad, et heade põllumeeste pink on pikk," nentis Rüütel. "See lisab uskumist, et kodumaine tootmine jätkub ning Eestimaa suudab ise oma rahva ära toita."