Maamajandus

Birgit Aasmäe juhib katsefarmi Märjal"Oleme piimakarja kohta kogunud väga palju  andmeid, mida võiks kursuse- ja lõputöödes analüüsida," innustab Birgit Aasmäe Eerika katsefarmi võimalusi veelgi rohkem tudengite õppetöös kasutama.
"Oleme piimakarja kohta kogunud väga palju andmeid, mida võiks kursuse- ja lõputöödes analüüsida," innustab Birgit Aasmäe Eerika katsefarmi võimalusi veelgi rohkem tudengite õppetöös kasutama.Foto: Sven Arbet

Birgit Aasmäe juhtimisel on Eerika katsefarm Tähtvere vallas Märjal mitmel korral tõusnud vabariigi parimaks karjaks piima kvaliteedi ja lehmade udaratervise poolest.

Oleme Märja aleviku serval Eesti Maaülikooli (EMÜ) katsefarmis, mis tegutseb peamiselt üliõpilaste, samuti teadlaste praktika- ja katsebaasina. Nii et selles laudas algas, nagu kooliski, 1. septembril uus õppeaasta, kus tudengid toovad uut indu ja loomad on jälle uuteks uuringuteks valmis. Samas on Märja laudas lüpsil sadakond lehma nagu tavalises tootmisfarmis.

Kogu seda teadus- ja tootmistegevust juhib hakkaja farmijuhataja Birgit Aasmäe, kellel on magistrikraad veterinaaria alal ja seljataga aastatepikkune teaduritöö maaülikoolis. Aasmäe huvialaks on juba aastaid olnud ravimite sihtotstarbeline kasutamine loomadel. Praeguse farmijuhtimise töö kõrvalt kuulub ta ravimiametis ravimite registreerimise komisjoni ning põllumajandusministeeriumi antibiootikumide resistentsuse töögruppi.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>

Maalehel on ilmumas kõigile eestlastele oluline raamatusari “Eestile elatud elud”.
Raamatusarja saab tellida raamatud.maaleht.delfi.ee või osta iganädalast raamatut koos Maalehega erinevatest müügikohtadest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare