Elutöö preemia võitis legendaarne agronoom Eino Härm

 (2)
Elutöö preemia võitis legendaarne agronoom Eino Härm
Foto: Raivo Tasso

Tänavusel Aasta põllumehe konverentsil anti lisaks aasta põllumehe tiitlile üle ka elutöö preemia, selle pälvis teenekas Tartumaa agronoom Eino Härm.

Küllap kõik teraviljakasvatusega tegelevad põllumehed tunnevad Eino Härmi, sest see mees on pühendanud Tähtvere valla maadele ligi 50 aastat. Praegu kureerib ta AS Tartu Agro agronoomina viljakasvatust, rohumaid, seemneviljakasvatust kokku ligi 4000 ha-l. Taimekasvatuse üldjuhina vastutab ta söödatootmise eest Tartu Agro Vorbuse ja Rahinge veisefarmides ning Ilmatsalu seakasvatuskompleksis. Kokku on vaja sööta varuda ligi 3000 veisele ja 6000 seale.

"Söödavajadused on väga suured- rohusööta on vaja teha 16 000 tonni, maisisilo 4000 tonni ja söödateravilja 6000 tonni," räägib eakas agronoom. Nii ongi selle mehe õlul vist küll vabariigi suurim söödatootmisplaan. Härmi kogemusi on vaja ka kaasaegse heinaseemnekeskuse kureerimisel. 

"Eino Härm on nii pühendunud, et on varavalgest hiliste õhtutundideni tööl ja pole elu jooksul kordagi töökohta vahetanud," tunnustab Tartu Agro juhataja Aavo Mölder.

Eino Härm on agronoomiks koolitanud ka oma poja Andres Härmi, kes majandab Haage Agro OÜ-s ja on võitnud Aasta põllumehe tiitli 2004. aastal.

Elutööpreemia pälvis Eino Härm. Foto: Sven Arbet

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare