FOTOD | Põllumehed pidasid Toompeal aastakonverentsiAasta Põllumees 2017 konverents Riigikogu konverentsisaalis
Põllumeeste aastakonverents Riigikogu konverentsisaalis.Foto: Sven Arbet

Tallinnas Riigikogu konverentsikeskuses peetud Maalehe ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoja konverentsile „Aasta Põllumees 2017: Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika arengusuunad” kogunesid põllumehed ja-naised üle Eesti.

Toompeal arutleti põllumajanduspoliitika tulevikusuundade üle. Konverentsil osalenud Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid keskendus oma kõnes kliimamuutustele ja sellele, kuidas ilmastikuga seotud riske ratsionaalsemalt lahendada. Maaeluminister Tarmo Tamm tutvustas Eesti seisukohti Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika (ÜPP) kujundamisel pärast 2020. aastat ning rääkis oma sõnavõtus pikemalt riskijuhtimise olulisusest ja otsetoetuste tasemete ühtlustamisest.

Põllumajandusreformi uusi suundi avasid Copa-Cogeca peasekretär Pekka Pesonen ja Soome Põllumeeste ja Metsaomanike Keskliidu juhataja Simo Tiainen. Jätkusuutlikust toidutootmisest tegi ülevaate Leedu Põllumajandusühistute Liidu juht Mindaugas Maciulevicus.

Maaülikooli Majandus-ja Sotsiaalinstituudi direktor Ants-Hannes Viira tõi oma ettekandes esile toetuste vähenemisega kaasnevad mõjud, mis puudutaksid kõige tugevamalt keskmise suurusega põllumajandusettevõtteid.

Toompeal tutvustati ja tunnustati ka tänavusi aasta põllumehe konkursi nominente. Konkursivõitjaks kuulutati Margus Muld. Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid andis võitjale üle ajaloolise „Külvaja“ kuju vähendatud koopia.

Uus ja praktiline raamatusari TARGU TALITA KÄSIRAAMATUD!
Soovitame tellida kogu sarja – nii tuleb ühe raamatu hinnaks vaid 4,99 eurot ja lisaks osalete kahe Maalehe reisi loosimisel. Üks õnnelik võitja sõidab koos Maalehega juulis Šotimaale ja teine oktoobris Marokosse. Reisid loosime välja 17. mai 2018.

Tellima!

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare