MAALEHE FOTOGALERII: Aasta põllumehe konkursi žürii külastas kandidaate


„Aasta põllumees 2014“ žürii  ringsõit
Aasta Põllumehe konkurssFoto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Eile vuras Maalehe kollane väikebuss ja mitu sõiduautot otsekui pulmarongis varahommikust hilisõhtuni mööda Eestimaad ringi. Konkursi „Aasta põllumees 2014” žürii tutvus tänavusele konkursile esitatud põllumeeste ja talumeeste ettevõtmistega.

Eesti Tõusigade Aretusühistult aasta ettevõtja tiitli pälvinud Urmas Laht lubas žüriil tutvuda Kureoja seafarmiga Jõgevamaal. Enne seda tuli kõigil seafarmi sisenejatel riietuda erivarustusse, et täita rangeid sanitaarnõudeid. OÜ Markilo juhataja Urmas Laht selgitas, et praegu on kõigi seakasvatajate suurimaks ohuks Lätimaalt leviv seakatk.

„Kõige suurem mure ongi see, et katk hiilib Eestimaale lähemale, püüame oma seakasvatusi katkust eemale hoida. Teine mure on see, et kogu sektor on mitu aastat miinust tootnud. Seakasvatus ei ole olnud tasuv, tegutseme selle nimel, et kuidagi sellest olukorrast välja tulla,” rääkis Laht. OÜ Markilos kasvatatatakse poole aastaga umbes 10 000 siga, sead müüakse lihaks eelkõige Lätti, Leetu ja Poolasse.

Järvamaal Sandofi külas Metsanurga talus tegeleb lihaveiste ja teraviljakasvatusega Jüri Ilves, hobi korras peab ta ka hobuseid. Metsanurga talu peremees on aastakümnetega rajanud oma perele kauni kodu kohale, kus enne laius võsa.  Ajastutruult on taastatud kunagine metsavahi maja. Ilves on rajanud oma veiseliha töötlemiseks ka väiketeenindusettevõtte, kus valmib vinnutatud mahe veiseliha, mida müüakse kaubamärgi all Vinnukas.

Seotud lood:

Viljandimaal tegutsev tuntud ratsasportlane Gunnar Klettenberg koos abikaasa Katriga tutvustas žüriile Ruudi-Jaani talus kasvatatavaid Eesti sporthobuseid. Lisaks oma hobustele treenitakse siin talus ka teiste omanike hobuseid. Kokku on talus umbes 40 hobust.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare