Maaleht külastab edukaid põllumehi


Maaleht külastab edukaid põllumehi
Foto: Sven Arbet

Sel ja järgmisel nädalal tuuritab põllumajandusjuhtide seltskond Maalehe bussiga mööda Eestimaa külasid, et tutvuda tänavusel konkursil “Aasta põllumees“ osalevate talumeeste ja ettevõtjatega.

Kolmapäeva hommikul startis Aasta põllumehe konkursi žürii Pärnumaalt, sealt sõideti läbi Saaremaa Hiiumaale ja siis jälle mandrile tagasi. Ühte väikebussi ja kahte autosse mahtusid Are Selge Eesti Maaülikoolist, Riigikogu maaelu komisjoni esimees Kalev Kotkas, Raul Rosenberg Maaelu Edendamise Sihtasutusest, Külliki Kübarsepp Põllumajandusministeeriumist, Kalle Reiter Aiandusliidust. Konkursi korraldajaid esindasid Silja Lättemäe Maalehest ja Roomet Sõrmus ning Indrek Klammer Põllumajandus-Kaubanduskojast. Ei puudunud ka tegevtootjate esindajad – põllumehi esindas Jaan Sõrra ja talumehi Kalle Hamburg. Maamajanduse Infokeskusest uuris maaeetevõtjaid Krista Kõiv.

Kompetentne komisjon käis nii põllumeeste lautades kui põllul, küsitles majandusandmeid ja uuris tootmist kohapeal.

Pildil on žürii jõudnud Raplamaale Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu seemendusjaama Keavas.

Konkursil osaleva Tanel-Taavi Bulitko eestvedamisel marsitakse julgelt pullilauta, et Eestimaa parimaid tõupulle uudistada. Järgmisel nädalal võetakse ette Lõuna-ja Kagu-Eesti ettevõtlikumad põllumehed.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare