Minister: Aasta põllumees on kui saadik


"Unistan, et tulevikus saabuvad ajad, mil aasta põllumehe valimine leiab Eesti meedias sama palju tähelepanu kui aasta sportlase valimine," ütles põllumajandusminister Helir-Valdor Seeder "Aasta põllumehe" konverentsil.

"Aasta põllumees on nagu põllumajanduse saadik, kelle kirjutamata ülesandeks on sektorit esindada," sõnas minister. Seetõttu peaksid aasta põllumehed Seederi sõnul senisest aktiivsemalt osalema arvamusliidritena põllumajanduse ja eestimaise toidu positiivse maine kujundamisel. Traditsiooniliselt on aasta põllumees kaasatud ka Põllumajanduse ja Maaelu Arengu Nõukogu töösse.

Minister Seeder rõhutas oma sõnavõtus sedagi, et põllumajandus ja toidu tootmine on kaasajal üks väheseid tegevusalasid, kus kogu pere saab maast madalast ühise eesmärgi nimel jõukohaselt tegutseda.

Oma sõnavõtus ei saanud minister minna mööda ka tänavusest põllumehele raskest aastast. "Peab tunnistama, et see on läbi aastasadade olnud põllumajandusele iseloomulik, et head aastad vahelduvad halvematega."

Seetõttu tuleb Seederi sõnul koguda headel aastatel varusid, mida halbade aastate üleelamiseks vaja. Minister viitas, et paljusid tänaseid toetuspoliitikaid saab käsitleda kui pikaajalist riigi abi raskuste ületamisel.

Samas tunnistas ta, et siiski pole valitsus suutnud veel lahendada nn tuleviku riskijuhtimise meetmeid.