Missioonipreemia pälvis Tanel BulitkoAasta Põllumees 2016 kandidaat - Tanel Bulitko,  Eesti Tõuloomakasvatuse Ühistu juhatuse esimees
Tanel Bulitko, Eesti Tõuloomakasvatuse Ühistu juhatuse esimeesFoto: Sven Arbet

Aasta põllumehe konkursi žürii tunnustas missioonipreemiaga Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu (ETKÜ) juhatuse esimeest Tanel Bulitkot, kes on Eesti tõuaretuse aastatega juhtinud Euroopa tippu ja avanud meie tõuloomade müügiks uusi turge Türgist Usbekistanini.

Tanel Bulikto on tootjate hinnangul otsekui meie põllumajanduse selgroog, milleta see valdkond püsti ei püsiks. Sest just ETKÜ kaudu saavad karjad väärt pullide spermat oma aretustööks ja läbi selle firma korraldatakse ka tõumullikate müüki nii Euroopasse kui Aasiasse.

Bulitko on aastakümneid kureerinud kodumaise aretustöö järjepidevust, et veiste omadused üha paraneksid, teisalt organiseerib tõumullikate müüki välisriikidesse ja kodumaistele tootjatele. Tanel Bulitko on missioonitundega juhtinud kodumaist aretustööd, tema suureks teeneks kodumaise piimakarjakasvatuse edendamisel on see, et Eesti piimakarjad oma kõrge piimatoodanguga on Euroopas Taani järel teisel kohal ja meie maine piimandusriigina on kõrge.

ETKÜ spermalabor ja aretusmaterjali tootmise süsteem (spermalabor ja pullide valimine ning pidamine) sai Euroopa Liidu ametliku tunnustuse juba 2001. aastal. Praegu koondub tulundusühistusse ETKÜ üle tuhande tootja.

Maaleht loosib välja 40 piletit Itaalia muusika festivalile. Kui olete Maalehe tellija ja soovite sellest kõigest osa saada, siis pange end kohe kirja!
Kui te ei ole veel tellija, siis praegu on just õige aeg liituda Maalehe tellijate perega. Rohkem infot SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare