President Ilves: kui maal on töökohti, siis on seal ka inimesi

 (19)
Aasta Põllumees 2013 konverents Riigikogu koverentsisaalis
Aasta Põllumees 2013 konverents Riigikogu koverentsisaalisFoto: Sven Arbet

Aasta Põllumehe kongressil esinenud vabariigi president Toomas Hendrik Ilves rõhutas, et Eesti riik sai omal ajal alguse edukatest põllumeestest ja ka tänapäeval sõltub elu maal just nimelt põllumeestest.

"Ma ei tea kuidas teile, aga mulle tundub, et kui Eestis on üks elanikkonna rühm, kes võis kohalikke valimisi rahulikult võtta, siis olid need põllumehed,"  kõneles Ilves ja ütles, et põllumeeste elu mõjutavaid otsuseid  ei võeta vastu mitte kohalikul tasandil, vaid riigi ja Euroopa Liidu tasandil. 

"Ei ole mingi ime, et meie teleuudised on saanud viimastel aastatel täiesti uue tegelase – rahuloleva põllumehe, mistõttu on neid ka vähem näha, sest rahulolev põllumees ei müü," nentis Ilves. 

"Me räägime palju ja murelikult Eesti maapiirkondade tulevikust. Eesti riik sai omal ajal alguse edukatest põllumeestest, kes saatsid oma pojad linna kooli," sõnas Ilves, et ka tänapäeval sõltub elu maal just edukatest põllumeestest.  "Kui maal on töökohti, siis on seal ka inimesi. Ärge uskuge, et elu on võimailk vaid Tallinnas või veelgi kaugemal, piiri taga."

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare