Tänavune Aasta Põllumees on Madis Ajaots

 (12)
Tänavune Aasta Põllumees on Madis Ajaots
Madis Ajaots - Aasta Põllumees 2010Foto: Bianca Mikovitš

Täna Riigikogu konverentsisaalis peetud Maalehe ja Põllumajandus-Kaubanduskoja konverentsil kuulutati Aasta põllumeheks teraviljakasvataja Madis Ajaots Tartumaalt Rannu vallast.

Ajaots on aastatega tõusnud kõrgete saakide meistriks, koristades viie valla maadel igal aastal 7000-8000 tonni teravilja. Tema rekordsaagiks on 8 t/ha, teravilja keskmine saagikus 5 t/ha. Kokku harib ta üle 2000 ha maad, majandades Pilsu talus ja OÜ-s Rannu Seeme. Tööd teeb aasta põllumees 2010 filigraanse täpsusega, koostööd ka teadlastega. Madis Ajaots võitis täna teisegi preemia — Maalehe internetihääletusel valis rahvas ta ülekaalukalt rahvapõllumeheks.

Tiitlivõitja sai konkursi korraldajatelt Maalehelt ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojalt auhinnaks ajaloolise “Külvaja” kuju vähendatud koopia. Swedbank kinkis koolitustoetuseks 30 000 krooni.

Eesti Maaülikooli eripreemia kõige innovaatilisemale põllumehele võitis Tanel Bulitko, kes on Eesti Tõuloomakasvatajate Ühistu juhatajana suutnud aastatega luua tugeval tasemel tõuaretuse ja rahvusvahelise tõumullikate müügi.

Aasta põllumehe konkursi suurtoetaja on Swedbank.