Tiit Juhani: ilma poolest oli aianduses hea aasta


Tiit Juhani: ilma poolest oli aianduses hea aasta
Tiit JuhaniFoto: Raivo Tasso

Maaleht uuris Aasta põllumehe kandidaatidelt, millised oldi tänavuse aasta rõõmud ja mured.

"Aianduses oli tegelikult üle mitme aasta hea aasta ilma poolest," rääkis Maalehele Plantex ASi juhataja Tiit Juhani Tartumaalt. "Ma mäletan, et mitmel varasemal aastal on ilmad suhteliselt kehvad olnud. Aga tänavu oli talv soodne, kevad tuli varakult, ka juulikuu oli soe. Nii et meie taimekasvuks ja taimede müügiks oli ilm tõepoolest soodne. Mitmel varasemal aastal oleme pidanud pärast kevade algust miinuskraadide tõtu taimed jälle sisse kolima."

Juhani sõnul on nad sel aastal ilmaga väga rahul. "Aiandus sõltub nagu teisedki põllumajandusvaldkonnad ilmast. Ilmataat on kõva tegija meie äris"

Suuremaks probleemiks peab Juhani, et aianduses on väga suur puudus kvalifitseeritud tööjõust. Järjest raskem on leida kvalifitseeritud tööjõudu, sest erialaselt pädevad inimesed kipuvad minema pigem teadustööle või meelitatakse neid mõnele teisele erialale. "Aiandus on töömahukas ala, nii et tööjõuga on kohati raske," rõhutas Juhani.

"Kes on hingelt aednik, see muidugi ei kurda, kui vahel sajab vihma ja töö on õues. Aga tänapäeval kipuvad inimesed pigem mugavamale tööle. Aga oleme siiani saanud hakkama ja saame ka edaspidi." oli ta optimistlik.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare