Maamessil saab tutvuda käsitöö palkmajaga

 (2)
Maaleht
                     
Maamessil saab tutvuda käsitöö palkmajaga
Foto: Vipson
.

Eesti Puitmajaliitu ja Eesti Puitmajaklastrisse kuuluv käsitöö palkmajade tootja Vipson Projekt OÜ osaleb väikse näidismajaga Maamessil.

Käsitöö palkmajade tootja Vipson Projekt OÜ tegevjuhi Taavi Tuvikese sõnul osaleb ettevõte sarnaselt aasta varasemale ka tänavu Maamessil koostöös Vastseliina ettevõtjatega, kaaseksponendiks väligrille, suitsu-ja saunaahjusid tootev ettevõte Umaraud OÜ.

Tuvikese sõnul seab Vipson Projekt messi raames üles väikse käsitööna valminud näidismaja koos fassaadi ja katuseelelementidega. "Tutvustame messikülastajale palkmaja ehitust ning soovime propageerida looduslähedast elustiili,“ lisab Tuvike.

Logi sisse

Logi sisse kasutades oma
Facebooki, Twitteri või Google'i kontot või e-posti aadressi.


Nimi
Kommenteerimistingimused

Maaleht - viimased uudised
Õmmeldud korv
14. september 2014 15:58
Õmmeldud korv
Ühe rea tarvis arvestage 10 ruutu. Kui soovite kahe värvilise reaga korvi, lõigake 20 ruutu. Õmmelge ruudud kokku. Sangade jaoks lõigake 4 tükki suurusega 26 × 6 cm. Õmmelge kaks tükki pahemalt poolelt kokku ning keerake parem pool peale.
Et tegemised sujuks, on hea hoida igapäevaasjad käeulatuses.
Tellistest korstna ehitamine (5)
13. september 2014 13:43
Tellistest korstna ehitamine
Tellistest korstna ladumine. Ehitamiseks on kasutatud Terca punaseid keraamilisi väärikauktelliseid.
Pikaaegsete traditsioonidega tellisküttekolded ja nende korstnad on ka Eestis läbi aegade väga populaarsed olnud.
Agronoom PEETER ALEP juhib tipptasemel piimatootmisfirmat
“Mais parandab piimaandi ja teeb ka söödaratsiooni odavamaks, samas tänavuse jaheda suve tõttu jäi maisi kasv meetri jagu lühemaks,” ütleb Põlva Agro OÜ juhataja Peeter Alep.
Põlva Agro OÜ kauaaegne agronoom ja praegune juhataja Peeter Alep kinnitab, et viimastel aastatel on tema põhitöö loomakasvatus ning piimakarja kõrge taseme hoidmine.
Aabitsaturul on valik lai ja konkurents kõva
Jõgeva põhikooli väikeklassi juhataja Linda Tross võttis eesmärgiks, et tema “Öökull Öösikese aabits” tuleks mänguline ja lihtne.
Kuna tänapäeval võib iga soovija õppekirjandust välja anda, tulvab turule ka üha uusi aabitsaid. See muudab põnevamaks nii õpilaste kui õpetajate elu.
Vana õunapuu Anija vallas
Reene ja Toivo aias üritab kobras langetada jõkke viljapuid. Osa on kaitstud võrguga, kuid ühe metsõunapuu on kobras pooleldi läbi järanud. Puu kannab sellest hoolimata vilja.
Anija vallas on jõe kaldal asuva Sae talu pererahvas hädas agara kopraga, kes tuleb isegi aeda puid langetama, kuigi osad viljapuud jäävad seal jõest silmnähtavalt eemale.
Volgaga ümber Musta mere (2)
12. september 2014 14:44
Volgaga ümber Musta mere
Kuna Eestist oli korralikke Volgasid raske leida, tuli need soetada Lätist.
Tänavu aprillis startis paarikümnest sõbrast koosnev seltskond Volgadel ringreisile ümber Musta mere.