Hirveuurijadki jäävad hetkel õigustatult vastuse võlgu. Olemasolevate videote ja fotode põhjal jääb selle looma puhul infot otsustamiseks praegu väheks – oleks vaja teda lähemalt uurida, kirjutab zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt oma blogis. Looma talvine pikem ja tumedam karvkate viitab tähnikhirve tunnustele, tumedam sabaümbrus aga pole iseloomulik kummalegi Eestis elavale hirveliigile – ei puna- ega tähnikhirvele.

Saaremaal elab hirveliikidest vaid punahirv ja nii on alates hirvede saarele toomisest 1965. aastal alati olnud. Üllatus tuli aga möödunud aasta novembris, kui jahimehed küttisid hirvepulli, kes põhjalikumal vaatlusel osutus tähnikhirveks. Talvel tähnikhirve pullidel heledad tähnid karvkattes puuduvad ja seetõttu on kahel hirveliigil tõepoolest raske vahet teha, eriti veel teadmises, et Saaremaal tähnikhirve olla ei tohiks. Viimati nähti tähnikhirve Eestis 20. jaanuaril Läänemaal.

Teade Saaremaal tabatud tähnikhirvest viib mõttele, et see villane aralt käituv loom võib olla puna- ja tähnikhirve hübriid või siis lihtsalt karvkatte hälbega punahirv.