Eesti künnimeistrid lendavad nädalaks Keeniasse maailmameistrivõistlustele


Kohtunikud hindavad Jüri Laia kündi.
Kohtunikud hindavad Jüri Laia kündi 2016. aasta võistlustel Inglismaal.Foto: Margus Ameerikas

Detsembri esimesel nädalavahetusel peetakse Keenias kündmise maailmameistrivõistlused, millest võtab osa ligi kolmkümmend riiki, kus põlluharimist au sees peetakse.

Eestit esindab kaheliikmeline võistkond. See koosneb tavaatrade klassi eelmise aasta Eesti meistrist Raido Kunilast ja pöördatrade Eesti meistrist Jüri Laiast. Eesti esindusse kuuluvad veel kohtunikuna Eesti Taimekasvatuse Instituudi teadur Taavi Võsa ning maailma künniseltsi nõukogu liige, selles Eestit esindav Margus Ameerikas. Võistlejaid toetab kohapeal ka väike Eesti künnifännide grupp.

Võistlus toimub sadakond kilomeetrit pealinnast eemal asuvas Nakuru linnas, kus on üks Keenia põllumajandusülikoole. Võistluse korraldaja on Keenia põllumajanduse ühing.

Paljud võistlejad on juba praegu võitluspaigal kohal ja harjutavad end ning oma masinaid Aafrika mullaga. Eesti meeskond startis reede, 24. novembri hommikul ning jõuab kohale laupäeval, ametlikud treeningud algavad esmaspäeval ja võistlus ise toimub järgmisel nädalavahetusel.

Sellega, kuidas meie meestel Eestist nii erinevates oludes, Keenias, läheb, hoiab oma lugejaid kursis ka Maaleht.

Maaleht maksab igal kuul ühele tellijale Eesti keskmist palka ja nii 12 kuud järjest.
Telli Maaleht ja osale tellijapalga loosimises!
Vaata lähemalt >

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare