Eesti Künnimeistrivõistlused toimuvad tänavu Kehtnas

 (1)
Eesti 2015 aasta künnivõistlused ja VIP künnivõistlus Kehtnas
Eesti 2015 aasta künnivõistlused KehtnasFoto: Sven Arbet

Eesti künnimeistrivõistlused toimuvad tänavu Kehtnas 30.septembril ja 1.oktoobril.

Samal ajal korraldatakse seal ka Tehnika Teeviit 2016, kus toimuvad põllumajandustehnika ja muu rasketehnika töödemonstratsioonid ning võimalik on ise masinaid proovida.

Künnivõistlustel on Eestis aastakümnete pikkune traditsioon. Alates 1965.aastast on igal aastal selgitatud välja Eesti künnimeistrid. Viimased kümme aastat toimusid võistlused Olustveres, nüüd teist aastat Kehtnas koostöös sealse kutsehariduskeskusega. Järgmise aasta künnimeistrivõistlused on kavas korraldada Tartus koostöös Maaülikooliga. Selle aasta künnimeistrid selgitatakse välja reedel kõrrepõllul ja laupäeval rohumaal. Lisaks selgub Eesti parim noorkündja. Käesoleva aasta meistrid esindavad Eestit järgmise aasta künni maailmameistrivõistlustel Keenias 1. ja 2.detsembril 2017.

Eesti künnimeistrivõistluste ametlik avamine toimub Kehtnas 30.septembril kell 13.00.

Teist aastat järjest selgitatakse välja ka Eesti parim hobukündja. Kui eelmisel aastal osales viis võistlejat, siis nüüd oodatakse juba kümmekond hobust ja hobujuhti.

Künnikultuuri propageerimiseks on välja kuulutatud ka VIP künnivõistlus, kus maaeluministrile tulevad konkurentsi pakkuma tuntud inimesed erinevatelt elualadelt.

Seotud lood:

Kahepäevasel üritusel osalevad oma tehnikaga veel Päästeamet, Politsei, Kaitseliit jt. Traktorite ja masinate esitlusi teevad Eesti tegusamad ettevõtted. Tehnika näitusele on välja pandud valik uunik-autosid. Osalevad erinevad määrde- ja varuosadefirmad jne.

Teist aastat Eestis toimub traktorite veotõmbevõistlus (pulling) ning organiseeritakse ekskavaatorijuhtide võistlus. Maasturitele on pinnasekuhilatel spetsiaalrada.

Külastajatele on lisaks masinatele ja võistluste jälgimisele organiseeritud ekskursioonid Kehtna Mõisa piimafarmi, Eesti Tõulooma Kasvatajate Ühistusse ning Kehtna kutsehariduskeskusesse. Künniplatside vahel liigub traktortakso ning soovijad saavad teha lennu helikopteril.

Oma masiantega on veel võimalik töödemonstartsioonidele liituda ning näitusele oodatakse kõikvõimalikku vanatehnikat. Samuti on veel võimalik registreeruda künnivõistlusele.