Eesti metsamaitsed SaksamaalEesti metsamaitsed Saksamaal
“Rõhk on seekord kantud ideest “Naturlich Estland” ja stendi kujundus inspireeritud metsast,“ tutvustab Roomet Sõrmus tänavust eripära.Karin Volmer

Eesti osaleb 22. korda Berliinis toimuval maailma suurimal toidu- ja põllumajandusmessil Internationale Grüne Woche, kus tutvustab oma toidutootjate parimat toodangut. Nii stendi kujunduses kui pakutavas menüüs on peamine rõhk Eesti puhtast loodusest pärit metsaandidel ja ulukilihal.

Messil Eesti stendi korraldava põllumajandus-kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmuse sõnul on Eesti ekspositsiooni peamine eesmärk maaturismi tutvustamine. Eesti stend hõlmab 120 ruutmeetrit.

“Rõhk on seekord kantud ideest “Naturlich Estland” ja stendi kujundus inspireeritud metsast,“ tutvustas Sõrmus tänavust eripära. “See näeb välja nagu männimets ning suupistevalikus on metsamarjad, seened ja ulukiliha.“

Põllumajandusminister Ivari Padar, kes osales Grüne Woche raames toimunud globaalfoorumil ja põllumajandusministrite tippkohtumisel, lausus: “Kuna Berliini sõidavad iga aasta jaanuaris toidu- ja põllumajandussektori võtmeisikud üle maailma, saame Eestit ja meie toiduainetööstuse saavutusi tutvustada väga suurele publikule.”

Seotud lood:

Eesti stendi menüüst leiavad Grüne Woche külastajad näiteks põdralihast grillvorstikesed Põltsamaa sinepi ja rukkileivaga, rukkitaskus põdraburgeri suitsupeekoni, mädarõikakastme ja soolakurgiga, jahimehesupi männiriisikatega, külmsuitsu-põdrafilee, kiluleiva vutimunaga, õlletainas küpsetatud räime, jõhvikatordi jne.

Pakutava hulgas on ka Eesti juustud, kohukesed, karulauguga või, kalatooted, mesi, moosid ja marjakrõpsud, maiustused, taimeteed, metsmarjadest mahlad, vutimunad, rukkileib, hele ja tume õlu, naturaalne õunamahl, liköörid Vana Tallinn ja Kristallkümmel, Põhjaka astelpajunaps, Moe maheviin jpm.

Berliinis tutvustatakse ka Eesti turismivõimalusi erilise rõhuga maa- ja loodusturismile. Eesti Maaturismi Ühingu esindajad võtavad laupäeval osa ka partnermaa Läti stendil toimuvast Läänemere toidutee esitlusest, kus on väljas turismialased infomaterjalid ning pakutakse Eestile ja teistele Läänemere riikidele iseloomulikke suupisteid.

Osta koos Maalehega praktiline käsiraamat taaskasutamisest hinnaga vaid 4,99 €!
Vaata lähemalt

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare