Lisaks oli Härmi sõnul oluline koht ökoloogial. „Otsitakse tehnoloogiaid, kuidas toitaineid mullas kinni hoida ja taimede abil tallamise mõju leevenda, külvatakse taimi, mis künnitihesest läbi tungivad, näiteks õliredis, ja taimi, mis seovad erinevaid toitaineid – lämmastikku, väävlit,“ selgitas põllumees. „Need on minu hingele väga sobivad seisukohad.“

Härm lisas, et külastati ka Saksamaa farme. „Sealset põllumeest motiveerib ja huvitab kaasaegsete tehnoloogiate kasutuselevõtt. Farmerid teevad oma tööd pühendunult ja teaduspõhiselt,“ hindas Härm. Muljet avaldas talle ka Saksamaal valitsev kord ja puhtus – niidetu teeääred ja korrastatud põllupeenrad.

Baltic Agro arendusdirektor Margus Ameerikas kommenteeris, et „Feldtage“ külastamine on kindla peale minek. „Näituse tase on seal alati kõrge, kõik on hästi organiseeritud ja väga näitlikult korraldatud. Kuna Saksamaa ei ole meist väga palju erinev, on seal alati näha ka meile tuttavaid sorte, masinaid ja tehnoloogiaid. Kuna aga sealse taimekasvatuse tase on meie omast kaks-kolm korda kõrgem, siis on sealt alati midagi õppida.“
Külastatud põllumajandusfirmad olid Lübars Agrar GmbH Magdeburgi lähedal. Veiseid oli seal ligikaudu 6000, nendest lüpsilehmi 2400. Põllumaad kasutatakse kokku 4500 ha. Piimatoodang on 9 tonni ringis ning töötab kaks biogaasijaama. Teine farm oli APH Gruppe, millel põllupinda üle 10 tuhande hektari.