Eestit esindavad Keenias kündmise MM-il taas Raido Kunila ja Jüri LaiTehnika Teeviit ja Eesti Künnimeistrivõistlused 2016, VIP-de künnivõistlus
Eesti Künnimeistrivõistlused 2016Foto: Sven Arbet

Nädalavahetusel peetud Eesti künni meistrivõistlustel kaitsesid oma mullust esikohta tavaadraga kündmises Raido Kunila ja pöördadraga kündmises Jüri Lai. Jürile oli see kümnes Eesti meistritiitel.

Tänavused võitjad saavad õiguse esindada Eestit kündmise maailmameistrivõistlustel Keenias tuleva aasta detsembris.

Siiani on Eesti meeste osalemist künni MM-il toetanud ka riik. Kuna seekord on võistlused kaugel, on riigi tugi ka nüüd väga vajalik.

Raido Kunila Sven Arbet

Üldjärjestuses sai tavaatradel teise koha Indrek Zilensk, kolmanda Kaspar Järvala, neljanda Pille-Riin Reinaus ja viienda Jorma Unger. Seegi on hea märk tulevikuks, et tavaatrade klassis oli taas viis võistlejat. Kaks neist – Pille-Riin ja Jorma - esindavad kündjate nooremat seltskonda.

Pöördatrade meistriklassis järgnes Jüri Laiale Kehtna mees Priit Puuorg, kolmas oli Olustvere katsetalu esindaja Indrek Mägi. Ka pöördatrade võistlusklassi oodatakse uusi võistlejaid. Õiguse sinna kuuluda saab vabaklassi võitja, kelleks seekord oli Võrumaa künnimeister Mait Raudsepp.

Jüri Lai SVEN ARBET
Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Unistuste ajalooõpik, mida sul kooliajal ei olnud! Kõige suurem EV100 raamat vaid 15,90 €. Telli ette SIIT.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare